Jak zdrowo się odżywiać i szybko schudnąć?

0
1235

Zdrowe odżywianie jest niezbędnym elementem odchudzania. Trzeba o nim pamiętać także po osiągnięciu prawidłowej masy ciała, aby uniknąć efektu jo-jo i wiążącego się z nim błędnego koła odchudzania. W jaki sposób zdrowo się odżywiać?

Zdrowo, czyli jak? Zgodnie z nowymi, modnymi dietami, czy jedynie racjonalnie? To trudne pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą zadbać nie tylko o wygląd swojej sylwetki, ale także stan zdrowia. Poznaj 5 sposobów na zdrowe odżywianie, które nie zrujnują Cię finansowo i na pewno nie wpłyną na pogorszenie stanu zdrowia oraz pojawienie się niedoborów żywieniowych.

Jak prawidłowo się odżywiać?

Bardzo często stawiamy nie na jakość spożywanych produktów, ale na ilość. Ma to związek zarówno z brakiem czasu, który utrudnia regularne odżywianie się, jak i błędnym przekonaniem, że jedząc np. dwa duże posiłki w ciągu dnia, szybciej pozbędziemy się nadwagi. Niestety, znacząco ograniczając kaloryczność posiłków i rezygnując z regularnego odżywiania się, wpływamy na spowolnienie metabolizmu, co skutkuje brakiem efektów stosowanej diety i powoduje napady wilczego głodu oraz pogorszenie stanu zdrowia i samopoczucia.

Rozwiązaniem tego problemu jest zdrowa, niskokaloryczna i bogata w naturalne produkty dieta, która powinna składać się z 5 posiłków oraz uwzględniać 5 porcji owoców lub warzyw – w czasie odchudzania najlepiej postawić na warzywa, które można jeść bez ograniczeń i zrezygnować z wysokokalorycznych owoców.

Sporym ułatwieniem w czasie układania codziennego menu jest Piramida Zdrowego Żywienia, dzięki której możemy szybko i bez większych problemów dobrać składniki codziennych posiłków. Pozwala ona także uniknąć pułapki, którą są modne plany żywieniowe o niepotwierdzonej badaniami skuteczności. Więcej ciekawych informacji na temat różnych diet, kaloryczności produktów oraz zdrowego odżywiania i odchudzania znajdziesz na stronie http://medicot.pl/tabletki-zelixa-sprzedam

Jedząc zdrowiej i komponując jadłospis z jak najmniej przetworzonych składników, nie musimy obawiać się o domowy budżet, bo rezygnacja z fast foodów, słodyczy, napojów gazowanych, słonych przekąsek, a także gotowych dań i półproduktów pozwoli sporo zaoszczędzić oraz zyskać pieniądze na zakup naturalnej żywności.

Chcesz zdrowo się odżywiać? Czytaj etykiety kupowanych produktów!

Skład produktów spożywczych może zaskakiwać i nawet te z pozory zdrowe lub skierowane do osób na diecie mogą zawierać sporo zbędnych dodatków i nadmiar kalorii. Czytanie etykiet to sposób na uniknięcie ukrytych źródeł cukru, tłuszczu oraz chemicznych dodatków do żywności, które kryją się także w żywności typu light. Trzeba o tym wiedzieć, bo bardzo często nabieramy się na chwyty marketingowe i marnujemy pieniądze na produkty, które jedynie z nazwy są zdrowe.

Podsumowując, chcąc zdrowo się odżywiać i szybko chudnąć, nie trzeba obawiać się dużych wydatków i problemów z układaniem jadłospisu. Bazując na podstawowych produktach spożywczych, czyli pełnoziarnistym pieczywie, gruboziarnistych kaszach, naturalnych płatkach, chudym mięsie, chudym nabiale, a także warzywach można jeść zdrowo i niskokaloryczne oraz co najważniejsze, uniknąć niedoborów żywieniowych. Warto pamiętać o piciu wody, bo jest ona niezbędna do prawidłowego przebiegu wszystkich procesów metabolicznych, a nawet niewielkie odwodnienie może stać się przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here