Wytrzymałe drzwi do domu – jakie kupić?

Podczas doboru drzwi wejściowych znaczenie mają różne parametry, nie tylko termoizolacyjne czy akustyczne, ale również walory estetyczne są ważne. Jak wybrać odpowiednie drzwi wejściowe, aby mieszkać komfortowo i czuć się bezpiecznie?

Drzwi wejściowe aluminiowe albo z drewna

Wybór drzwi do domu jest duży, podstawową rzeczą jest oczywiście wybór materiału wykonania stolarki drzwiowej. Jeżeli zależy nam na dobrych parametrach cieplnych, to drzwi drewniane będą dobrą opcją. One bardzo dobrze izolują dom od zimnego powietrza na zewnątrz, w ten sposób można zaoszczędzić energię, co z pewnością przełoży się na niższe rachunki. Z drugiej strony jednak takie drzwi mają pewne wady, o których warto wiedzieć. Po pierwsze są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne, mają też słabe parametry antywłamaniowe, przez co włamywaczom będzie dość łatwo je sforsować.

W przypadku, gdy na pierwszy miejscu stawiamy bezpieczeństwo, na przykład ze względu na to, że mieszkamy w nieciekawej okolicy, czy często wyjeżdżamy i nie ma nas w domu, to lepiej wybrać drzwi wejściowe aluminiowe. One będą nieco gorsze pod względem termoizolacyjności, za to lepiej sprawdzą się pod względem izolacji akustycznej oraz antywłamaniowości. Drzwi wejściowe aluminiowe są dużo trwalsze i na pewno będą stanowić większą przeszkodę dla włamywaczy.

Drzwi metalowe

Wybierając drzwi metalowe można liczyć na odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, można przygotować się na niższe rachunki za media, ponieważ świetnie trzymają ciepło. Kolejna bardzo ważna rzecz to oczywiście bezpieczeństwo – drzwi metalowe są solidne i trwałe, trudne do pokonania, nawet przed doświadczonych włamywaczy. W tym wypadku wybór kolorów może być wprawdzie nieco ograniczony, ale większość z nas i tak wybiera zazwyczaj standardowe, stonowane kolory.

Obecnie drzwi metalowe zaraz obok drzwi wejściowych aluminiowych cieszą się dość dużą popularnością wśród posiadaczy domów jednorodzinnych. Coraz więcej osób stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Wybór drzwi do domu jest ogromny, w salonach są dostępne tysiące różnych modeli drzwi. Podstawa to wybrać takie, pochodzące od renomowanego producenta, który gwarantuje odpowiednie certyfikaty oraz co za tym idzie wysoką jakość swoich produktów. Należy zapytać również o długość gwarancji, to dość istotna sprawa. Na stolarce drzwiowej na pewno nie warto oszczędzać, w końcu to inwestycja na lata. Drzwi muszą być energooszczędne, ciepłe, powinny tłumić dobrze hałasy i chronić przed nieproszonymi gośćmi.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here