Udane życie seksualne a zdrowie

Seks jest nie tylko przyjemny, ale też zdrowy! Wszystkich korzyści płynących z udanego życia seksualnego nie sposób wymienić, ale warto wspomnieć przynajmniej o tych najważniejszych, dzięki którym nie będziemy postrzegać seksu tylko jako rozkosz, ale też jako element mający duży wpływ na nasze zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Seks jest nie tylko przyjemny, ale też zdrowy! Wszystkich korzyści płynących z udanego życia seksualnego nie sposób wymienić, ale warto wspomnieć przynajmniej o tych najważniejszych, dzięki którym nie będziemy postrzegać seksu tylko jako rozkosz, ale też jako element mający duży wpływ na nasze zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Seks zamiast siłowni? Jak najbardziej!

Nie ma chyba przyjemniejszego sposobu na spalenie nadmiarowych kalorii niż poprzez uprawianie seksu. Statystycznie podczas stosunku spala się ok. 100-200 kalorii, jednakże są to tylko statystki, a jak jest naprawdę? Wszystko zależy od pozycji, intensywności, a nawet wagi kochanków. Oczywistym jest, że osoba aktywna spali kalorii więcej niż osoba pasywna, dlatego warto często zamieniać się rolami i pozwolić drugiej osobie na przejęcie kontroli. Nie bez znaczenia jest również pozycja – to od niej zależy jak bardzo będziemy obciążać mięśnie oraz które ich partie będą najbardziej pracowały. Najbardziej angażujące są pozycje stojące lub takie, w których trzeba utrzymywać partnera lub partnerkę siłą mięśni albo bardzo dużo się poruszać. Warto zadbać o osiągnięcie orgazmu, ponieważ powoduje on spalenie dodatkowych 100 kalorii!

Korzyści zdrowotne płynące z seksu

Oprócz spalania kalorii, co pozwala na łatwiejsze i przyjemniejsze zrzucenie nadmiarowych kilogramów, seks powoduje także wzmocnienie mięśni oraz ogólne poprawienie stanu zdrowia. Korzyści płynące z uprawiania seksu to między innymi obniżenie ciśnienia krwi, zmniejszenie prawdopodobieństwa chorób serca, zawału, wylewu, czy nadciśnienia oraz poprawienie odporności. Oksytocyna uwalniana podczas orgazmu powoduje uczucie szczęścia, zmniejsza szanse zachorowania na depresję i poprawia jakość snu, a estrogen spowalnia procesy starzenia i sprawia, że skóra jest gładsza i ma mniej zmarszczek. Wiele kobiet potwierdza również, że seks koi skurcze i bóle menstruacyjne. Istnieją także badania potwierdzające to, że aktywność seksualna przynosi ulgę u pacjentów z migrenami i bólami głowy.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Wymieniając korzyści dla ciała nie można zapominać o korzyściach dla głowy. Satysfakcja seksualna przekłada się na zdrowie psychiczne – lepszy seks to zdrowsza psychika. Jednocześnie udany seks jest istotny dla udanego związku, a udany związek oznacza ogólnie większe zadowolenie z życia. Dodatkowo seks, a szczególnie orgazm (dzięki zwiększonemu poziomowi oksytocyny) potęguje uczucia kochanków i sprawia, że ufają sobie bardziej i mocniej odczuwają swoją miłość. W przypadku par, które borykają się z problemem braku satysfakcji seksualnej poleca się wykorzystanie urozmaiceń takich jak akcesoria erotyczne, np. wibrator dla par czy wibrator łechtaczkowy. Dzięki takim niewielkim gadżetom można znacznie poprawić jakość zbliżeń i przełamać łóżkową nudę. Wibrator dla par to malutkie urządzenie, które może być używane podczas seksu i pozwala na jednoczesną stymulację obojga partnerów. Natomiast wibrator łechtaczkowy umożliwia skupienie uwagi na partnerce i poprzez stymulację łechtaczki pomóc jej w osiągnięciu orgazmu.

Dobry seks to zdrowe ciało, zdrowa głowa i zdrowy związek

Udane życie seksualne ma pozytywny wpływ na wszystkie inne sfery życia i ma swoje odbicie zarówno w zdrowym ciele, jak i w balansie psychicznym oraz w satysfakcjonującym związku. Tak jak frustracje seksualne mają negatywne skutki, tak satysfakcja seksualna pozwala na ukojenie duszy i ciała, zapewnia regularne ćwiczenia dla ciała oraz hormon szczęścia dla duszy. Regularny seks pozwala na zmniejszenie ryzyka wielu chorób, ale ma również skutki natychmiastowe, jak rozluźnienie i odprężenie czy podbudowanie więzi w związku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here