Świat Herbat Ekologicznych

0
1328

A może filiżanka pysznej, cudownie pachnącej, aromatycznej herbaty? Ale jaką wybrać? Na rynku spożywczym jest ich przecież tak wiele. Możemy znaleźć herbaty sypane, liściaste oraz w torebkach. Ale na tym nie koniec, bo chociaż sposób zaparzania jest ważnym elementem, ale to smak gra tu najważniejszą rolę. Tą najbardziej znaną i wypijaną codziennie przez miliony osób jest herbata czarna. Poza nią wyróżnia się również herbatę zieloną, czerwoną, białą, owocową, ziołową. A jakie były jej początki?

Tą najbardziej znaną i wypijaną codziennie przez miliony osób jest herbata czarna. Poza nią wyróżnia się również herbatę zieloną, czerwoną, białą, owocową, ziołową. A jakie były jej początki?Azja Południowa, a szczególnie Birma, Północne Indie oraz Południowe Chiny – to miejsca, gdzie można znaleźć hektary zielonych krzewów herbacianych. Prekursorami picia herbaty byli Chińczycy. W Europie herbata była znana w szesnastym wieku, a w Polsce w połowie siedemnastego wieku.

A co można powiedzieć o jej właściwościach? Herbata ma niezwykłe właściwości lecznicze i prozdrowotne. Oczyszcza organizm, pomaga przy zaparciach, odchudzaniu, pobudza, posiada przeciwutleniacze chroniące przed komórkami rakowymi, a nawet pomaga się wyciszyć w sytuacjach nerwowych. Może skupmy się na jednym rodzaju herbaty i jej zaletach leczniczych. Mowa o herbacie zielonej. Herbata ta, dzięki wysokiej ilości przeciwutleniaczy, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka. I to nie są to jakieś puste i nic nie znaczące słowa. Badania, jakie zostały przeprowadzone nad właściwościami tego naparu, jednoznacznie potwierdziły, że posiada antynowotworowe działanie. Co więcej, można z dużą dozą przekonania stwierdzić, że regularne picie zielonej herbaty chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV, które powodują raka skóry.

Dodatkowym atutem picia zielonej herbaty jest to, że spokojnie może zastąpić w naszym codziennym menu kawę. A to dlatego, że posiada dużo teiny, którą można postawić na równi z kofeiną. Zatem wniosek jest prosty – zielona herbata ma silne właściwości pobudzające. Picie zielonej herbaty przyniesie nam wiele korzyści. Na temat herbat można rozmawiać godzinami, pisać o nich nietuzinkowe wywody, ale i tak nie da się poznać jej dobrze, jeśli nie spróbuje się chociaż jednej filiżanki tego wyjątkowego naparu. Dlatego zanurz się w świecie herbat i rozkoszuj się ich niezwykłym aromatem, niebanalnym smakiem i korzystaj z jej wyjątkowych właściwości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here