Nasiona i Korzyści CBG

0
924

Nasiona CBG są droższe do wyprodukowania niż inne nasiona. Składnik CBG jest niezwykle ważny, ponieważ jest on podstawą innych kannabinoidów. Zanim przejdziemy dalej do nasion CBG, przyjrzyjmy się kannabinoidom. Kannabinoidy są związkami chemicznymi występującymi w ludzkim ciele i niektórych roślinach, w szczególności konopiach indyjskich.

Te związki chemiczne wykazują liczne korzyści zdrowotne, takie jak leczenie wielu zaburzeń i chorób. Wiele osób przyznaje, że dzięki CBG wreszcie zaczęli się dobrze wysypiać i mają lepszy nastrój. Poniżej znajduje się lista wielu korzyści zdrowotnych. 

Korzyści z CBG 

Możliwe korzyści zdrowotne wynikające z używania oleju CBG są ogromne, zwłaszcza gdy jest on produkowany w czystej postaci; kilka firm, takich jak Cibdol, zgodnie ze standardami UE, produkuje go właśnie w czystej formie. Ten nieodurzający składnik jest znany z tego, że poprawia nastrój, a to dzięki jego zdolności do pobudzania anandamidu, czyli naturalnej cząsteczki „szczęścia” organizmu, a także działa jako inhibitor wychwytu zwrotnego GABA (Kwasu gamma-aminomasłowego).

Oto lista wszystkich korzyści CBG, które zostały udowodnione:

 • Nie Odurzający
 • W 100% Naturalny
 • Przeciwbólowy (Łagodzi Ból)
 • Przeciwzapalny (Zmniejsza Stan Zapalny)
 • Antybakteryjny (Spowalnia Rozmnażanie się Bakterii)
 • Działa na Bezsenność (Pomaga w Zasypianiu)
 • Przeciwdepresyjny (Poprawia Nastrój)
 • Poprawia Apetyt (Zwiększa Apetyt)
 • Może Zmniejszyć Ciśnienie Związane z Jaskrą
 • Może Zmniejszyć Guz
 • Stosowany w Leczeniu Trądziku
 • Może Pomóc w Leczeniu Zaburzeń Pęcherza
 • Działa Obiecująco w Leczeniu Jelita Drażliwego

Nasiona CBG w Medycynie 

Jeśli chodzi o liczbę zastosowań medycznych, CBG może osiągnąć rangę innych znanych kannabinoidów. Badania pokazują, że CBG może odgrywać ważną rolę w wielu chorobach i dolegliwościach. Stwierdzono, że aktywuje receptory CB1 układu endokannabinoidowego, a zatem wpływa na ośrodkowy układ nerwowy.

Może więc on pomóc w zmniejszeniu niektórych skutków ubocznych (np. paranoji) wynikających z palenia zbyt dużej ilości konopi indyjskich o wysokiej zawartości THC. CBG może pozytywnie wpływać na receptor CB2; jednak jego wpływ nie został jeszcze dobrze rozszyfrowany. CBG ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbólowe, jak również przeciwdepresyjne. CBG może również pomóc w leczeniu łuszczycy oraz przeciwdziałać lękom i napięciom mięśni. 

CBG jest tak drogi, ponieważ potrzeba tysiące kilo biomasy do wytworzenia niewielkiej ilości izolatu CBG. Wynika to z tego, że większość konopi zawiera niewielki procent CBG, a obecne odmiany konopi industrialnej, zawierają 20% CBD z całej uprawy. Jeśli zawartość CBG w odpowiedniej uprawie wynosi tylko 1%, oznacza to, że musisz uzyskać 20-krotną ilość biomasy, aby uzyskać tę samą ilość CBG. 

Przyszłość nasion CBG 

Dzięki rozwoju badań, hodowcy tworzą odmiany o większej ilości cząsteczek, a CBG stanie na podium z innymi leczniczymi kannabinoidami. Ponieważ medycyna konopna ciągle ewoluuje, bardzo prawdopodobne będzie, że nasiona CBG będą odgrywały w niej główną rolę, same, ale również w połączeniu z innymi składnikami marihuany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here