Najefektywniejsze metody rzucania palenia

To, jaki wpływ na zdrowie ma palenie, doskonale wie każdy palacz. Dlaczego zatem tak trudno jest rozstać się z tym nałogiem? Wielu palaczy nie zdaje sobie sprawy z tego, że doraźne środki pozwolą tylko na chwilowe ukojenie podczas głodu nikotynowego. Potrzebna jest skuteczna metoda, która pozwoli raz na zawsze uwolnić się od palenia papierosów.

Znajdź przyczynę

Sposób, który zdobył miano najefektywniejszej metody rzucenia palenia wskazuje, że najważniejszym etapem w walce z nałogiem jest zastanowienie się, w jakich sytuacjach sięga się po papierosa. Według doświadczeń twórcy metody na rzucenie palenia Allena Carra, są to momenty, w których w dużym stopniu nasila się stres, będący wynikiem nerwowych sytuacji lub uczucia niepokoju. Zdarza się również, że papieros jest wypełnieniem czasu na przerwie w pracy lub traktowane jako moment na relaks i odprężenie. Błędne przekonanie o tym, że palenie papierosów sprawia przyjemność powoduje, że uzależnionemu bardzo ciężko jest się z nimi rozstać.

Znajdź sposób

Allen Carr, jako osoba, która przez 30 lat walczyła z nałogiem i próbowała różnych metod doskonale wie, jakie uczucia towarzyszą podczas głodu nikotynowego. Na wyjście z nałogu pozwoliło mu opracowanie programu, który ma na celu uświadomienie palaczom, dlaczego tak naprawdę palą i znalezienie rozwiązań, które pozwolą zareagować przed sięgnięciem po papierosa. Cały proces polega przede wszystkim na wpojeniu palaczowi, że świetnie da sobie radę bez papierosa. Że jego uzależnienie nie jest niezbędne, aby złagodzić stres czy się odprężyć. Istnieje bowiem wiele zdrowych sposobów na to, by czuć się szczęśliwie, odzyskać wewnętrzny spokój lub wypełnić czas.

Niezwykle istotne jest przygotowanie mentalne osoby uzależnionej, która dzięki poznanym sposobom będzie umiała się opamiętać i poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Pozwoli to na wybranie innego rozwiązania niż sięgnięcie po papierosa, a co za tym idzie, skutecznego uwolnienia się od nałogu raz na zawsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here