Na co zwracać uwagę przy urządzaniu kuchni

Urządzanie kuchni to bardzo ważna sprawa, ale zarazem trudna i czasochłonna. Wszystko wymaga przemyślenia i zaplanowania, aby ta spełniała wszystkie swoje funkcje i była miła dla oka. Na czym skupiać się, projektując swoją wymarzoną kuchnię?

Układ pomieszczenia i wyposażenia

Najważniejsze jest maksymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni. Niezależnie od rozmiarów pomieszczenia należy tak rozmieścić meble kuchenne, aby jak najwięcej miejsca do przechowywania wyodrębnić. Z pewnością prędzej czy później okaże się, że każda szafka znajdzie swoje zastosowanie.

Układy kuchenne mogą być różne – dla otwartych kuchni połączonych z salonem bardzo częstym rozwiązaniem jest umieszczenie aneksu kuchennego na jednej ze ścian. Wtedy warto zdecydować się na meble na wymiar, które dokładnie wpasują się w dostępną przestrzeń. Profesjonalne usługi stolarskie są dostępne na https://www.fabrykamebli.pl/, gdzie można skorzystać z przygotowanego konfiguratora mebli kuchennych. Dla większych przestrzeni poleca się kuchnię z wyspą w kształcie litery U. Wówczas takie rozwiązanie może zastąpić stół jadalniany.

Zabudowa wysoka czy niska?

Wszystko zależy od upodobań. Modne i przestrzenne kuchnie bardzo często rezygnują z górnych szafek, aby optycznie powiększyć pomieszczenie i zyskać wygodne miejsce na wykonywanie kuchennych czynności. Jeśli jednak najważniejsza jest przestrzeń do przechowywania, to zdecydowanie poleca się szafki wiszące, powieszone na wysokości ok. 60 cm nad blatem i wymierzone pod sam sufit. Dzięki temu unika się pustych, niewykorzystanych przestrzeni pod sufitem, gdzie zbiera się kurz. Wszystkie rzadko używane przedmioty można schować za frontem kuchennym. Aby dopasować odpowiednią wysokość górnych szafek, warto zdecydować się na meble kuchenne na wymiar ze strony Fabryki Mebli, gdzie można wybrać różnorodne rodzaje szafek i dostosować pożądane wymiary. Wybranie przeszkolonych frontów spowoduje, że wystrój kuchni będzie lekki i przestronny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here