Kreacje weselne – jakich błędów nie popełniać?

Do największych imprez w naszym życiu, na które szykujemy się z wyjątkową starannością, należą wesela bliskich osób. O ile ubranie się na zwyczajne przyjęcie czy formalny bal nie stanowi zazwyczaj dużego problemu, o tyle w przypadku wesela musimy zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki – nasza kreacja nie może odwracać uwagi od pary młodej, musi zaś dobrze prezentować się na zdjęciach i być starannie skomponowana. Nie chcemy, by nieopatrznie źle dobrany dodatek wyróżniał się na grupowych fotografiach lub żeby sukienka była tak niewygodna, że nie będziemy w stanie przetańczyć nocy. Przyjrzyjmy się zatem, jak należy skompletować weselną stylizację, aby była i przepiękna, i funkcjonalna.

Zawsze wybierajmy swój rozmiar

Chociaż zakup sukienki o rozmiar mniejszej, niż nosimy zazwyczaj, może być kuszący – w ten sposób niekiedy próbujemy zmotywować się do zrzucenia wagi – to najpewniej przyniesie więcej szkody niż pożytku. Zgubienie kilku kilogramów wymaga dużo czasu, jeśli robimy to w sposób zdrowy. Na weselu powinnyśmy być pełne energii i czuć się swobodnie – sukienka musi pozostawiać trochę luzu, abyśmy mogły komfortowo siedzieć przy stole oraz bawić się na parkiecie.

Warto zaplanować stylizację

Zbliżające się wesele przyjaciółki lub członka rodziny może skłonić nas do tego, by zaprezentować się inaczej, niż mamy w zwyczaju – oczywiście jest to dobre. Na tak ważną imprezę możemy bez poczucia winy wystroić się, próbując nowych dodatków i krojów ubrania. Warto jednak, aby przed zakupami dobrze się zastanowić, jak chcemy wyglądać. Z czym połączymy sukienkę? Czy mamy już odpowiednie obuwie, czy ono także musi zmieścić się w budżecie? To ważne, aby kreacja była starannie zaplanowana. W ten sposób unikniemy szukania brakujących elementów w ostatniej chwili i nie rozczarujemy się efektem końcowym. Sklep z sukienkami na wesele to miejsce, w którym możemy zasięgnąć porady pracownika – nie obawiajmy się prosić o pomoc w doborze odzieży.

Znajmy swoje atuty

Dobrze jest skorzystać ze sprawdzonych już fasonów i kolorów, które podkreślają zalety naszej urody. Jeśli ubieramy się zazwyczaj w stonowane kolory, bo wyglądamy w nich najzdrowiej, nie idźmy na wesele w jaskrawej sukience i makijażu – źle dobrana kolorystyka odbierze nam uroku, zamiast go dodać. Krój ubrania powinien podążać za naturalnymi liniami naszego ciała – na przykład osoba wysoka i smukła lepiej zaprezentuje się w sukience maxi, niż niska i drobna. Dodatki i makijaż powinny współgrać zarówno z naszą cerą, jak i z resztą ubioru – do chłodnych kolorów wybierzmy raczej srebro, a do ciepłych złoto. 

Najbardziej korzystny ubiór uzyskamy, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie jego aspekty – nie tylko wygląd, ale też wygodę. Pamiętajmy, że wesele to wspaniała zabawa, z której powinnyśmy mieć tylko dobre wspomnienia. Przemyślana kreacja z pewnością w tym pomoże.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here