Jak krok po kroku zaplanować zaręczyny?

0
772

Zaręczyny są jednym z najważniejszych dni w życiu pary, a wspomnienia pozostaną na zawsze. Postaraj się, aby były niczym z baśni – albo chociaż komedii romantycznej – czyli magiczne i koniecznie z pięknym pierścionkiem zaręczynowym! Podpowiadamy, jak o to zadbać.

Idealne zaręczyny dopięte na ostatni guzik

Planując zaręczyny, musisz przygotować dobry plan, a później postępować zgodnie z nim i wypełnić szereg obowiązków. Prawda, że proste? Tylko pozornie, bo zwykle wiernym towarzyszem mężczyzny jest stres. 

Zorganizowanie zaręczyn to zadanie przyszłego pana młodego, który na szczęście może skorzystać ze wsparcia przyjaciół i rodziny – pomoc przyda mu się chociażby wtedy, gdy będzie wybierał pierścionek zaręczynowy. Dobry plan i wsparcie bliskich pomogą zachować bezcenny spokój i wszystko zaplanować w najmniejszych szczegółach – na wszelki wypadek przygotowaliśmy praktyczne wskazówki.

Klasycznie lub… niebanalnie

W zasadzie każdy element powinien być odpowiednio dobrany do stylu wybranki – zarówno pierścionek zaręczynowy, jak i miejsce oraz charakter wydarzenia. Jedne panie lubią klasykę, inne są niepoprawnymi romantyczkami, trzecie do wszystkiego podchodzą z dystansem i poczuciem humoru, jeszcze inne docenią oryginalny i szalony pomysł. 

Jeśli wiesz, że Twoja wybranka jest poukładana i lubi mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, nie działaj pochopnie, a spontan zostaw innym. Z kolei panowie walczący o serce żądnej przygód dziewczyny nie powinni rezerwować sali w eleganckiej restauracji i oświadczać się w obecności rodziny. Nieśmiałe panie nie będą szczęśliwe, gdy uklękniesz nagle na środku Starówki, a Waszymi świadkami będzie tłum turystów. 

Naczelną zasadą jest dopasowanie planu zaręczyn do swojej wybranki, a później spisanie wszystkich zadań, jakie musisz wykonać – zakup pierścionka i kwiatów, ew. zaproszenie gości, ustalenie menu itd. Scenariusze będą się różnić w zależności od wyboru rodzaju zaręczyn – jeśli planujesz zaprosić całą rodziną na obiad, przygotuj też przemowę. 

Wybierz pierścionek zaręczynowy 

Ważnym elementem przygotowań jest również zakup pierścionka. Weź pod uwagę – ponownie! – gust i styl kobiety, którą kochasz, zamiast podążać za aktualnymi trendami. Jeśli czujesz, że błądzisz w tym temacie, przyjrzyj się jej ulubionej biżuterii albo poproś o radę Waszą wspólną koleżankę, Jej siostrę lub mamę, a na pewno doradzą. Ich pomoc będzie nieodzowna także podczas określenia rozmiaru pierścionka – mało który mężczyzna potrafi sam to ocenić.

Zanim jednak udasz się na zakupy, określ budżet, jakim dysponujesz, a później styl pierścionka i materiał, z jakiego ma być wykonany. Oferta u jubilerów jest niezwykle szeroka – często wybierane są pierścionki złote, tytanowe, srebrne, z brylantem lub innymi kamieniami szlachetnymi. Wiele pań preferuje eleganckie i delikatne białe złoto, ale modne stało się też złoto różowe – nie jest tak ponadczasowe jak klasyczne, ale marzeniem Twojej wybranki może być akurat taki pierścionek zaręczynowy. Duże znaczenie ma też kamień szlachetny lub półszlachetny, gdyż każdy z nich ma inne znaczenie – np. brylant, rubin, szmaragd czy onyks. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here