Testy na selekcjonera łowieckiego

Selekcjoner łowiecki to doświadczony myśliwy, który już z niejednego pieca jadł chleb. To kolejny krok w karierze łowieckiej każdego doświadczonego łowcy.

Jak wyglądają egzaminy na selekcjonera? Na jakich zasadach się odbywa? Wszystkiego dowiesz się w dzisiejszym artykule.

Jakie obowiązki pełni selekcjoner?

Doświadczeni myśliwi po zaliczeniu testów selekcjonerskich przechodzą na wyższy poziom wtajemniczenie w strukturach łowieckich oraz są bardziej poważani wśród myśliwych.

Każdy z selekcjonerów jest odpowiedzialny za koło łowieckie, które zostanie mu przydzielone. Zawiera się w tym dbanie o lokalna zwierzynę oraz florę. Jednym z ich głównym obowiązków jest dbanie o poprawność sezonowego odstrzału zwierzyny za który są odpowiedzialni.

Poza tym dbają o przestrzeganie prawa łowieckiego oraz ustaleń dotyczących odstrzału.

Kto może zostać selekcjonerem?

Selekcjonerem może zostać każdy myśliwy, który odbył przynajmniej 3-letnią praktykę w kole łowieckim oraz zaliczył test selekcjonerski. Zaliczenie egzaminu to podstawowy wymóg do awansu na selekcjonera. Organizowany jest on przynajmniej kilka razy w roku w różnych częściach kraju.

Zakres obowiązującej wiedzy na egzamin:

  1. Zasady odstrzały zwierzyny płowej;
  2. Anatomia zwierzyny płowej;
  3. Zasady gospodarowania zwierzyną płową na terenie koła łowieckiego;
  4. Ocena poprawności strzału;
  5. Trofea łowieckie i zasady ich przyznawania;
  6. Zasady kultury i etyki łowieckiej;
  7. Język łowiecki;
  8. Sygnalistyka łowiecka.

Jak wygląda egzamin na selekcjonera?

Testy na selekcjonera PZŁ  dzielą się na część pisemną oraz ustną.   Przed podejściem do nich muszą zostać opłacone oraz należy przedłożyć odpowiednie dokumenty. Zanim przystąpisz do egzaminów solidnie przygotować się do zaliczenia.

„Testy na selekcjonera nie należą do najłatwiejszych i warto zapoznać się z opracowanymi arkuszami wraz z odpowiedziami, które pomogą w bezbłędnym zaliczeniu egzaminu na selekcjonera. Opracowane arkusze znajdziecie na naszej stronie.” – radzą specjaliści Odpowiedzi.com.pl.

ETAP 1. Test wiedzy na selekcjonera

Egzamin na selekcjonera obejmuje 50 pytań z czterema możliwymi odpowiedziami A,B,C lub D. Tylko jedna z nich jest poprawna. Kandydaci muszą uzyskać minimum 80% poprawnych odpowiedzi na egzaminie wiedzy aby zaliczyć egzamin.

ETAP 2. Egzamin ustny

Egzamin ustny odbywa się przed komisją i obejmuje materiał podobny jak na teście pisemnym. Komisja zadaje pytania, które mogą dotyczyć szerokiego zakresu wiedzy dotyczącego łowiectwa oraz wszystkich jego aspektów.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here