Teatr- dlaczego warto zabrać do niego seniora?

Osoby starsze nie zawsze mają możliwość wyjścia z domu i uczestniczenia w różnego rodzaju imprezach kulturalnych. Wiek, a także stan zdrowia często uniemożliwiają im samodzielne przemieszczanie, a w szczególności samodzielne wyjście z domu.

Czas poświęcony seniorowi

Osoby starsze zawsze cieszą się, kiedy mają możliwość spędzić czas wspólnie z najbliższymi. U schyłku życia zupełnie inaczej postrzegają otaczający świat. Dobra materialne stają się mniej istotne, a dużo bardziej liczy się obecność drugiej osoby. Wspólnie spędzone popołudnie pełne rozmów, wspomnień. Nasz czas, to najpiękniejsze co możemy podarować osobie starszej.

A gdyby tak…

Wspaniałym prezentem dla osoby starszej może być też wspólne wyjście. Młodzi zazwyczaj chodzą do kina, jednak w czasach, gdy nasze babcie i dziadkowie byli młodzi, dużo większą popularnością cieszyły się teatry. Wieczorami chodziło się na spektakl do teatru, a następnie na kolację bądź spacer, gdzie można było podzielić się wrażeniami z właśnie oglądanego przedstawienia. Wspólne wyjście do teatru z seniorem będzie doskonałym sposobem, na powrót do wspomnień z lat młodzieńczych. Decydując się na wspólne wyjście do teatru mieszkając w stolicy, warto wcześniej sprawdzić repertuar teatrów w Warszawie, ponieważ pozwoli to wybrać spektakl, który będzie odpowiedni dla widzów w każdym wieku. Zapraszając na przedstawienie osobę starszą warto upewnić się czy wybrana przez nas sztuka nie będzie przepełniona np. wulgaryzmami, gdyż może to uderzać w walory estetyczne i burzyć wyobrażenie o teatrze. Teatrze, takim, jaki pozostał we wspomnieniach z dawnych lat.

Jaki spektakl wybrać?

Podejmując decyzję o wspólnym wyjściu do teatru warto wziąć pod uwagę preferencje i zainteresowania osoby, którą chcemy zaprosić. Idealną sytuacją jest taka, w której repertuar zgodny jest zainteresowaniami obu stron. Jednakże zapraszając kogoś do teatru, należy przede wszystkim kierować się tym, by sprawić tej osobie przyjemność.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here