Oczyszczające olejki do twarzy – do jakiej skóry sprawdzą się najlepiej?

Olejki naturalne stały się bardzo popularne w pielęgnacji twarzy i całego ciała – możemy używać ich nie tylko do nawilżania, natłuszczania i odżywiania cery, ale również do jej oczyszczania!

Oczyszczanie twarzy jest jednym z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji. Nawet jeśli nie mamy makijażu, należy pamiętać o tym, aby oczyścić twarz z osadzających się na niej zanieczyszczeń.

W sprzedaży znajduje się pełna gama różnych kosmetyków oczyszczających. Najbardziej popularne z nich to żele do mycia twarzy, płyny micelarne, a także mleczka oczyszczające. Nie każdy jednak wie, że twarz można oczyszczać także z wykorzystaniem olejków!

Na czym polega oczyszczanie twarzy olejami?

Metoda oczyszczania twarzy olejami, która określana jest także jako OCM od angielskiego Oil Cleansing Method, pozwala na pozbycie się zanieczyszczeń z wykorzystaniem olejków naturalnych i bazujących na nich kosmetykach, na przykład takich jak oczyszczający olejek do twarzy Oriflame.

Olejki są bardzo skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń, ponieważ działają na prostej zasadzie – tłuszcze są rozpuszczalne w tłuszczach. W związku tym świetnie usuwają z twarzy sebum z innymi zabrudzeniami czy kosmetyki kolorowe, które także bazują na tłuszczach. Nie naruszają jednocześnie naturalnej warstwy ochronnej skóry.

Kto może korzystać z metody oczyszczania twarzy olejami?

Stosowanie metody oczyszczania twarzy olejami daje bardzo dobre efekty w przypadku różnych typów skóry, także tej tłustej i trądzikowej. Świetne efekty przynosi również w przypadku cery suchej i mieszanej – olejki powodują miejscowe nawilżenie i natłuszczenie skóry, zabezpieczając ją przed wysuszeniem.

W związku z tym jest to metoda, którą warto wypróbować w każdym przypadku – jako alternatywa dla innych metod oczyszczania twarzy, które mogą powodować jej podrażnienie.

Dla uzyskania najlepszych efektów kluczowe jest wybranie odpowiedniego typu olejków. Przykładowo, do cery tłustej dobrym wyborem będzie oczyszczający olejek do twarzy Oriflame, który zawiera ekstrakt z drzewa herbacianego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here