Kosmetologia medyczna - karboksyterapia

Współczesna kosmetologia opiera się na stosowaniu odpowiednio przebadanych metodach pozwalających cofnąć zegar czasu. Przywrócenie jędrności skóry i zniwelowanie jej wielu niedoskonałości nie wymaga już zastosowania skalpela. Jednym z zabiegów o wszechstronnym zastosowaniu jest karboksyterapia, która dzięki precyzyjnemu działaniu pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów.

Karboksyterapia – czyli CO2 dla skóry

Szukając zabiegu, który ma działanie odmładzające, antycellulitowe, przeciwzmarszczkowe i ujędrniające karboksyterapia jest jednym z najlepszych działań kosmetycznych, które przynoszą spodziewane efekty bez konieczności długiego oczekiwania. W praktyce polega ona na wprowadzeniu pod skórę medycznego CO2, który drażni komórki tkanek i rozszerza naczynia krwionośne i stymuluje produkcję kolagenu.

Bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu gwarantuje przeprowadzenie go w gabinecie kosmetologa, który dysponuje odpowiednią wiedzą oraz umiejętnościami. Trzeba wiedzieć, że zabieg polega na iniekcji podskórnej lub śródskórnej i wprowadzeniu oczyszczonego, bezpiecznego, medycznego CO2.

Wskazania do karboksyterapii

Stosowanie CO2 w kosmetologii nie jest nowością naszych czasów. Dość powiedzieć, że metoda była znana już 100 lat temu i od tamtej pory, w wersji unowocześnionej i zdecydowanie bardziej bezpiecznej jest dostępna dla szerokiego grona osób. Skuteczność i jednocześnie uniwersalność metody pozwala na niwelowanie m.in. takich niedomagań skóry jak :

– cellulit;
– zmarszczki;
– naczynka;
– zwiotczenie skóry po ciąży i odchudzaniu;
– nadmierna tkanka tłuszczowa wymagająca redukcji;
– opadające powieki;
– cienie pod oczami.

Ponadto karboksyterapię można stosować u osób z zaburzeniami krążenia, które uskarżają się na zimne stopy lub dłonie. Ten zabieg doskonale radzi sobie z niwelowaniem i usuwaniem blizn, a także pozwala na zapobieżenie nadmiernemu wypadaniu włosów poprzez istotne wzmocnienie cebulek włosów. Warto podkreślić, że wstrzykiwanie CO2 jest zalecane osobom po przeprowadzonej liposukcji.

Tylko u kosmetologa

Karboksyterapia jest zabiegiem, który wymaga fachowego przeprowadzenia. Rzeczywiście po jego wykonaniu skóra odzyskuje blask, staje się młodsza i silniejsza. Koszt jego przeprowadzenia jest atrakcyjny i zależny od powierzchni skóry poddawanej działaniu gazu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here