ile kosztuje tablet

Jeśli chcemy korzystać z Internetu, ale nie chcemy tego robić na laptopie czy telefonie to idealnie do tego celu nadaje się tablet. Jest to urządzenie bardzo poręczne, dlatego warto je sobie zakupić. Do wyboru mamy urządzenia nieznanych firm jak i tych największych, które słyną z bardzo wysokiej, jakości. Każda osoba może w indywidualny sposób dopasować coś, co parametrami czy wielkością spełni nasze oczekiwania.

Tani tablet

Jeśli nie chcemy wydawać dużo pieniędzy na tablet to można go kupić za mniej niż dwieście złotych. Ma wtedy dwa rdzenie i nie za dużo pamięci RAM. Oczywiście przekątna ekranu nie przekroczy wtedy siedmiu cali. To takie urządzenie wspomagające, na którym lepiej będzie widać niż na ekranie telefonu, ale nie ma też jakiś super parametrów. Nie spodziewajmy się też, że kamera i aparat będą wysokiej klasy. W większości nowych telefonów mamy aparat gdzie matryca przekracza dziesięć milionów megapikseli, ale tutaj trzeba liczyć na dwa miliony megapikseli, czyli naprawdę bardzo mało.

Jeszcze gorzej jest z kamerą przednią, bo tam rozdzielczość to mieszalnie trzysta tysięcy pikseli, czyli nie za wiele będzie przez to widać. Jeśli nie korzystamy z kamery i nam na tym nie zależy to nie ma problemów i można będzie po prostu grać na tym urządzeniu albo oglądać filmy. Ważne jest to żeby urządzenie było na gwarancji, bo w razie problemów można będzie zgłosić się z nim do serwisu. Sprawdzajmy również to jak długo na jednym ładowaniu takie urządzenie jest w stanie wytrzymać. Ma to bardzo duże znaczenie, jeśli chcemy gdzieś jechać i tablet będzie wykorzystywany do szukania informacji, a nawet, jako nawigacja.

Nawet do takiego małego tabletu można będzie dokupić sobie dodatkowe wyposażenie. Bardzo przydaje się mała klawiatura, którą podczepiamy i z której można łatwiej korzystać niż z ekranu dotykowego. Można oczywiście myszkę od komputera również podłączyć, ale sprawdzajmy ile mamy wejść USB, bo może się okazać, że tylko na jedno z tych dwóch nam wystarczy miejsca, a jak będziemy chcieli pendrive podłączyć to trzeba i tak coś rozłączyć.

Na co jeszcze zwracać uwagę, kiedy kupujemy tani tablet? Na pewno na to, jaki ma system. Takie tablety mają Androida, ale często jest to bardzo stara wersja, a to dla nas oznacza, że większość nowych gier, aplikacji i programów nie będzie u nas działać. Wtedy takie urządzenie jest mało funkcjonalne i najbardziej przyda się dziecku, które nie ma zbyt wielkich wymagań.

tablet i nożyczki

Drogie tablety

Sytuacja ma się inaczej w przypadku drogich tabletów, na które chcemy wydać od tysiąca złotych w górę. Wtedy do wyboru mamy wszystkie najbardziej znane marki z całego świata. Jeśli chodzi o parametry to mamy tutaj nawet osiem rdzeni, których taktowanie to 2 GHz. To pozwala na płynne działanie urządzenie nawet pod bardzo dużym obciążeniem. Mało tego do dyspozycji mamy aż 4GB pamięci RAM. To naprawdę bardzo dobre parametry, dlatego warto się zastanowić nad tym czy wydać mało na byle, jaki tablet czy może jednak wybrać coś o wiele lepszego?

Do dyspozycji mamy aparaty takie jak w teflonach, które mają kilkanaście milionów megapikseli. Dotyczy to nie tylko aparatu z tyłu, ale również z przodu. Te droższe tablety są dostępne również z większymi matrycami. Jeśli mamy dziesięć cali to od razu korzystanie z takiego tabletu jest łatwiejsze. To bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, dlatego warto się sprawdzić z nimi. Mają wiele funkcji, z których, na co dzień będziemy korzystać. Mając takie urządzenie możemy naprawdę bawić się i nawet na tym pracować. Wydatek jest duży, ale jeśli dobrze poszukamy to znajdziemy tablet, który można będzie wziąć na raty.

tablet

Wybieramy odpowiedni tablet dla siebie

Trzeba określić się z tym, do czego ma być tablet i wtedy łatwiej będzie nam znaleźć takie urządzenie, które jest bardzo dobrze dopasowane. Na rynku można znaleźć również urządzenia używane, ale dobrze się im przyglądajmy. Czasami lepszym rozwiązaniem będzie trochę dołożyć i zyskać nowe urządzenie na gwarancji. Kupowanie używanego sprzętu jest zawsze ryzykowne, dlatego trzeba dobrze się nad tym zastanowić, a będziemy wiedzieć, która z opcji jest najlepsza.

Najlepiej to przejrzeć wszystkie oferty i w ten sposób będziemy mogli zdobyć cenne doświadczenie a to zawsze przekłada się pozytywnie na to, że wybierzemy takie urządzenie, które jest najlepsze. Tablet nam się bardzo przyda czy to do pracy czy to do nauki, dlatego warto takie urządzenie sobie kupić. Jeśli używamy go raz na jakiś czas to można wydać mało, ale jeśli codziennie to kupujemy coś profesjonalnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here