Bransoletki z pereł najpiękniejszą ozdobą kobiecych dłoni

0
1598

Nosicie bransoletki? Niektóre dziewczyny uwielbiają je, inne nigdy nie założyłyby na nadgarstek żadnych ozdób poza zegarkiem. Ten rodzaj biżuterii ma jednak swoje niezaprzeczalne zalety – docenią je szczególnie te z was, które natura obdarzyła pięknymi dłoniami. Biżuteria zwraca na siebie uwagę, w naturalny sposób eksponując atuty jej właścicielki . Wzrok towarzyszącej wam osoby będzie zatem – zupełnie nieświadomie – śledził ruchy waszych dłoni, zwracając większą uwagę na gestykulację. Jest to więc przy okazji świetny sposób aby mowa waszego ciała stała się bardziej wyrazista.

Dziś chcemy was namówić na bransoletki z pereł – naszym zdaniem to najpiękniejsza ozdoba, którą kobieta może założyć zamiast zegarka. I od razu podkreślimy słowo „zamiast” – bransolet nie nosimy razem z zegarkiem, a właśnie jako jego alternatywę. Zaznaczymy też, iż mówiąc o perłach, nie mamy na myśli lakierowanych kulek – plastikowe czy szklane imitacje tych pięknych kamieni wyglądają tandetnie i mogą być przyczyną tego, iż zostaniecie posądzone o brak gustu.

Dlaczego właśnie perły? To uważany za królewski i rzeczywiście niezwykle piękny klejnot, niegdyś zarezerwowany wyłącznie dla najbogatszych. Jeszcze sto lat temu niewiele kobiet mogło pozwolić sobie na bransoletkę z pereł, gdyż kamienie te były niezmiernie rzadkie i bardzo kosztowne. Gdy perły zaczęto hodować na dużą skalę ich ceny spadły i dziś może sobie na nie pozwolić niemal każda kobieta. Jest tylko jedno ale: naprawdę piękne okazy w dalszym ciągu są rzadkie. A to one właśnie potrafią zapierać dech w piersiach.

Oferta sklepowa

Wybór bransoletek z pereł w polskich sklepach jubilerskich jest dość duży, w ogromnej większości jednak są to wyroby z kamieni tanich, czasem wręcz  brzydkich. To niestety skutek uboczny masowej hodowli – o ile kiedyś słabej jakości perły przerabiano na proszek, służący do produkcji medykamentów, to dziś ich ogromną podaż wykorzystuje się do wytwarzania taniej biżuterii popularnej. Na bransoletkę ze słabymi perłami my nie wydałybyśmy ani grosza – jeśli ma to być ozdoba naszych dłoni, to powinna ona wyróżniać się wyjątkowym pięknem! Słaba bransoletka zazwyczaj pozostanie niezauważona, a przecież nie o to nam chodzi?

Jakie perły?

Kluczem do piękna bransoletki będą właśnie klejnoty, z których zostanie wykonana. A jaka jest najważniejsza cecha biżuterii? Oczywiście jej blask. Biżuteria ma błyszczeć! Szukajmy więc pereł o mocnym blasku, najlepiej byłoby znaleźć takie, w których dość wyraźnie zarysuje się odbicie otaczających je przedmiotów. Idealnie byłoby, gdyby perły miały też gładką powierzchnię, bez skaz i przebarwień i możliwie najbardziej regularne kształty, ale tak naprawdę połysk jest najważniejszą cechą, na którą powinnyśmy zwracać uwagę. Bez tego nasza perłowa bransoletka „zginie w tłumie”.

Jak nie przepłacić?

Na rynku znajdziecie perły hodowane w wodach słodkich oraz morzach. Te drugie trudniej spotkać w sklepach, gdyż są droższe, ale i piękniejsze – oczywiście pod warunkiem, że są dobrej jakości. Uroda tych kamieni zawsze związana jest z ceną i próżno tu szukać wyjątków. Ilekroć zdarzyło nam się kupić w Internecie perły, które wydawały nam się tanie, zawsze kończyło się to rozczarowaniem, a sama transakcja ostatecznie okazywała się nieopłacalna. Tu niestety oszczędności wiążą się z rezygnacją z piękna,  o które przecież nam chodzi przede wszystkim. Jeśli zatem szukacie bransoletki z pereł naprawdę pięknych przygotujcie się na spory wydatek i wybierzcie ją bardzo starannie. Szukając okazji cenowych zazwyczaj przepłacicie. Kierując się pięknem, a nie ceną, zyskacie biżuterię, w której się zakochacie. Znalezienie pereł naprawdę pięknych wymaga to trochę zachodu, ale obiecujemy, że warto!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here