Bolesne infekcje intymne – które probiotyki ginekologiczne warto wybierać?

Stany zapalne pochwy to powszechne zmiany chorobowe kobiet w każdym wieku. Częstym towarzyszem objawów infekcji, oprócz charakterystycznych upławów czy swędzenia, jest towarzyszący im ból. Może być on piekący, np. przy oddawaniu moczu albo występujący w trakcie współżycia z partnerem. W każdym z tych przypadków znacząco wpływa na obniżenie naszego komfortu życia, a zaniedbane zakażenie jest dla naszego zdrowia niebezpieczne. Jak sobie radzić z infekcją?

Pierwsza pomoc w infekcjach intymnych

Infekcje intymne nie są groźnym zjawiskiem. Wcześnie zdiagnozowane dają się bez problemu leczyć i zwykle po kilku, kilkunastu dniach wracamy do zdrowia. Kurację prowadzi się za pomocą globulek dopochwowych, maści, emulsji lub kremów przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych, a w przypadku rzęsistkowicy – antybiotyków przyjmowanych doustnie. Każde leczenie dobrze jest wspomagać za pomocą tzw. probiotyków ginekologicznych, czyli specyfików powodujących odbudowę flory bakteryjnej pochwy. Jest to ważne, ponieważ właśnie niedobór pałeczek kwasu mlekowego powoduje zmianę pH w pochwie na zasadowe, które sprzyja rozwojowi niepożądanych bakterii i grzybów prowadzących do stanów zapalnych.

Probiotyki – czy warto je stosować?

Probiotyki nie tylko wspomagają leczenie, odbudowując florę bakteryjną, ale dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym powodują szybką ulgę. Pamiętajmy, że jednym z objawów infekcji dróg rodnych jest swędzenie i bardzo uciążliwe pieczenie sromu. Natomiast probiotyk, niezależnie od postaci, nie może być podstawowym antidotum na stan zapalny pochwy. Wiele przydatnych informacji o probiotykach znajdziemy na stronie www.provag.info. Preparaty tego typu często są zapisywany przez lekarza ginekologa wraz z lekiem. Występują pod różną postacią – od żeli, kremów, emulsji czy doustne kapsułki. Możemy wybrać, jaka metoda aplikacji nam najlepiej odpowiada lub zdać się na zdanie lekarza. Jedynie w okresie ciąży lepszym rozwiązaniem będzie podawanie probiotyku miejscowo, dopochwowo.

Zapobiegawczo w nawracających stanach

Probiotyki warto stosować także po zakończeniu kuracji. Pałeczki kwasu mlekowego, które zawierają probiotyki ginekologiczne, wykazują dużą skuteczność w zapobieganiu wtórnym i nawrotowym zakażeniom bakteryjnym i grzybiczym pochwy. W połączeniu z odpowiednią higieną intymna wykażą się dużą skutecznością w ochronie zdrowia przed intymnymi infekcjami.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here